Новиот Кака на мета на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Шпанскиот тим покажува сериозен интерес за фудбалерот на Сантош, Игор Гомеш. Гомеш игра на позицијата офанзивен играч за врска и во Бразил веќе го нарекуваат „Новиот Кака“.

Шпанскиот тим се надева дека ќе успее да постигне договр со Сантош и со младиот фудбалер со што ќе го продолжи трендот на ангажирање на млади бразилски фудбалери. Во последните две години нови фудбалери на Реал се Рениер, Винисиус Жуниор и Родриго.

Откупната клаузула во договорот на Гомеш изнесува 50 милиони евра и се очекува во најскоро време да дојде до договор.

Прочитајте и...  Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Прочитај повеќе

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат

Ленс Армстронг: Почнав да се допингувам на 21 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Супермаркет во Јувентус, 11 фудбалери на продажба

Слободен печат

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат