13 C
Скопје

Новиот „Елиф Елмас“ на радарот на Бешикташ и Динамо Загреб

Младиот 16-годишен фудбалер Бесар Гуџуфи на Беласица од Струмица го привлече вниманието со своите одлични игри во македонскиот шампионат…

За услугите на левото крило кое го дефинираат како новиот „Елиф Елмас“ се борат две турски екипи Бешикташ и Трабзонспор.

Според информациите Бешикташ веќе испратил понуда од 400.000 илјади евра за Гуџуфи.

Воедно за нашиот талентиран играч има интерес и од Динамо Загреб во чии редови настапуваат Аријан Адеми и Стефан Ристовски.

Оваа сезона Гуџуфи во домашниот шампионат има 12 настапи за струмичкиот клуб со два постигнати голови и три асистенции.

Поврзани вести

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Ливерпул не се откажува од Лигата на шампионите

Слободен печат

Беретини и Зверев ќе играат за титулата во Мадрид

Слободен печат

Тухел пресреќен по победата над Сити: Овој тим на Челси одбива да загуби

Слободен печат

Е. Пелистер го совлада Бутел, Кастратовиќ дебитираше со победа на клупата на Пролет

Слободен печат

Сабаленка и се реваншира на Барти и ја освои титулата во Мадрид

Слободен печат

Остави Коментар