-2 C
Скопје

Новинарка на Си Ен Ен ограбена во јавување во живо: Додека известуваше за водостојот, крадец ѝ извлече нож (ВИДЕО)

Новинарката на Си Ен Ен, Бруна Маседо, била ограбена од минувач под закана со нож додека известувала од Сао Паоло за водостојот на реките во Бразил.

Во текот на вклучувањето во живо, ѝ се доближил маж и ѝ побарал да му ги даде телефоните.

„Многу се исплашив, но добро е“, рекол водителот на емисијата во која се вклучила.

 

Рекол дека не било можно веднаш да се сфати што се случува и дека тоа го сфатиле кога го „исекле“ видеото.

 

Најпрво, како што додаде, му изгледало како да е бездомник кој само сакал да помине, но потоа извадил нож.

Прочитајте и...  Се разбуди највисокиот активен вулкан во Европа: Етна исфрла лава и пепел до 100 метри во височина

Поврзани вести

Разбојништво во Кавадарци: Украдени пари од билетарницата на автобуската станица

Слободен печат

Во Велика Британија по грешка избришани 400 илјади полициски досиеја

Слободен печат

МВР: Санкционирани 368 лица за неносење маска

Слободен печат

Град Скопје: Водно ги исполнува критериумите за заштитено подрачје во V категорија

Слободен печат

Д-р Босилков: Потребна е хиперлокација на политиката која би создала повторна блискост помеѓу луѓето

Слободен печат

Работел по 18 часот, внатре затекнати 10 гости и газдата: Затворен угостителски објект во Куманово

Слободен печат

Остави Коментар