24.8 C
Скопје

Новинарка го нарече Борисов „е*ан“ (ВИДЕО)

Новинарка, налутена од изјавите на премиерот Бојко Борисов, откако тој ја провери работата за изградба на автопатот Струма и тунелот Железница, го нарече „е*ан“.

Премиерот одговори на неколку прашања од новинарите директно на градилиштето, ги сумираше состојбите со кризата со коронавирусот и ги прекина прашањата бидејќи имал итен состанок во Банско.

Веднаш по крајот на импровизираниот брифинг, кој се пренесуваше во живо на најгледаните ТВ канали во Бугарија, една новинарка се заврте и очигледно го нарече Борисов „е*ан“.

Како што пренесуваат бугарските медиуми, новинарката по се изгледа била револтирана што не можела да му постави прашања на премиерот. Бугарските медиуми исто така наведуваат и дека е нејасно дали „комплиментот“ од новинарката е упатен токму кон Борисов. Има и такви кои тврдат дека станува збор за намерно направен клип, односно дека коментарот на новинарката е дополнително вметнат и дека тоа е дело на човекот кој го објавил видеото на Фејсбук.

Дали не го нахрани репортерката ???

Publiée par Bojidar Kolev sur Mercredi 15 avril 2020

Поврзани вести

Мекафи се самоубил

Слободен печат

Логар: Европската иднина на Западен Балкан е меѓу приоритетите на словенечкото претседателство со ЕУ

Слободен печат

Со нож избодела сестрата близначка

Слободен печат

ВИДЕО | Торнадо ја опустоши Јужна Моравија: Автомобили паѓаа по куќи

Слободен печат

Спасовски домаќин на „Регионалниот патоказ за борба против корупција и нелегални финансии” во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Безмалку 100 исчезнати во урнатата зграда на Флорида

Слободен печат

Остави Коментар