17.8 C
Скопје

АНКЕТА: Новинарите ја примија вакцината против ковид-19, повикуваат и другите да го сторат истото

Околу 600 новинари и медиумски работници денеска се вакцинираа против ковид-19. Дел од нив пред камерата на Слободна ТВ ги охрабрија граѓаните да не се двоумат и без страв да се пријават за вакцинирање, бидејќи како што велат, поголема е опасноста од самиот вирус, отколку од вакцината која е наменета за да се спаси човештвото од пандемијата поради која животот го изгубија голем број граѓани, а во колапс е не само здравствениот систем, туку и економијата.

 

Поврзани вести

Шведскиот премиер соочен со гласање за недоверба

Слободен печат

Папата повика на воспоставување хуманитарни коридори во Мјанмар

Слободен печат

ФОТО | Црн Дрим во Струга стана син

Слободен печат

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Трагедија на Паличко Езеро: Се удавил маж, телото сѐ уште не е пронајдено

Слободен печат

Локализиран е пожарот во близина на „Слобода“, нема повредени

Слободен печат

Остави Коментар