29 C
Скопје

Нови земјотреси утрово ги вознемирија граѓаните на Петриња и Сисак

Подрачјето на Петриња и Сисак утрово го погоди земјотрес од 2,6 степени по Рихтер.

Потресот се случи неколку минути пред осум часот. Епицентарот бил на 17 километри северозападно до Сисак.

По неколку минути се почувствувал уште еден потрес. Како што јавува ЕМСЦ, тој бил 2,7 степени по Рихтер.

Поврзани вести

Мирел: За политичко решение со Бугарија, потребно е некој од ЕУ да ѝ рече доволно е, го загадувате процесот на проширување

Слободен печат

Се запали стан во Белград, евакуирани се станарите

Горан Наумовски

Координативен состанок во ЦУК за рано предупредување и превенција од пожари

Слободен печат

Ангелов на средба со претставници од Домот за техничка култура „Народна техника- Штип”

Слободен печат

Собранието расправаше по повеќе Предлог-закони, ќе се гласа дополнително

Слободен печат

Владата го задолжи ЕСМ да изработи студија за изградба на фотонапонска електрана во Штип

Слободен печат

Остави Коментар