-4 C
Скопје

Нови заболени негователки во неколку градинки во Скопје

Расте бројот на заболени воспитувачи во детските градинки. 

-Денеска во Скопје се забележани нови позитивни случаи на Ковид 19 во градинките Росица во Ѓорче Петров, во објектот Кокиче, во градинката Буба Мара, Лавче, во Аеродром и во градинката Кочо Рацин во Центар, велат од Министерството за труд и социјална политика.

Шахпаска: Минатата недела 40 вработени во градинките и 9 деца биле позитивни на ковид-19

Неодамна, министерката Јагода Шахпаска, рече дека е очекувано да расте бројот на заболени негователки и учителки во градинките, со оглед на ситуацијата со пандемијата. 

Расте бројот на заразени во градинките, надлежните будно ја следат состојбата

Зголемен бројот на позитивни на Ковид-19 во градинките, во последниве две недели (ВИДЕО)

Прочитајте и...  МЗ: Вкупно 620 лица во моментов се хоспитализирани

Поврзани вести

ФОТО| Охридскиот градоначалник со капење во езерето го прослави Водици

Михаило Донев

Вархеј: Се воспоставува механизам за пристап на вакцините до Западен Балкан

Слободен печат

ПЕТКОВИЌ ЗА ИЗЈАВАТА НА ХАРАДИНАЈ: Белград нема да наседне на заканите на Приштина!

Слободен печат

Пензиите повисоки во просек за 185 денари, ќе се исплаќаат од 26 јануари

Слободен печат

Влада: Да се донираат средства за обнова и реконструкција на ГТЦ „Глобал” – Струмица

Слободен печат

ФОТО | Три девојки и три момчиња се фрлија по Светиот крст во Земун: Од ладниот Дунав до крстот прва стигна Ања

Слободен печат

Остави Коментар