Нови три заразени со коронавирус во Сараево, вкупно 176 во цела БиХ

Уште три лица се заразени со коронавирусот во Ферерацијата Босна и Херцеговина. Две лица се заразиле во Сараево, а се верува дека едно од нив е најверојатно е припадник на Еуфор.

Информацијата ја потврдиле офцијалните здравствени власти во БиХ. Со тоа, во моментов во земјата има вкупно 176 заразени со коронавирус.

Во Бања Лука се регистрирани 80 заразени, во Коњиц 17, Мостар девет, Лакташи и Сараево осум, Широки Брег шест…

Прочитајте и...  Фудбалскиот клуб Барселона донира 30.000 заштитни маски

Прочитај повеќе

Најнова мапа на заразени со коронавирус: 142 лица се од Скопје, 29 од Карпош

Мирослава Бурнс

Го откриваат присуството на вирусот за неколку минути: Овие земји развија брзи тестови за корона

Слободен печат

Актерката Ана Костовска од државниот карантин: Ова е за мене потврда дека можам да верувам на планот на одговорните во градов и државава

Слободен печат

Основното јавно обвинителство Охрид ќе ја истражува смртта на жената од Струга

Слободен печат

Само еден пациент позитивен на коронавирус се лекува во болницата „8 Септември“

Слободен печат

Уште двајца заразени во Црна Гора, вкупно 84 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската полиција стана вистински хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Стравотна тишина и бројни полициски контроли на скопските улици (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Проповедник позитивен на коронавирус посетил 15 села во Индија, засега непознато колку луѓе заразил (ВИДЕО)

Слободен печат

Го бранеше Трамп со тезата дека коронавирусот е измама на демократите, па доби отказ од Фокс њуз

Слободен печат

Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Слободен печат

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ: Сите баратели на азил во Португалија ќе станат постојани резиденти

Слободен печат