Нови проблеми за Реал: Јовиќ позитивен на коронавирус!

Напаѓачот на најдобрата српска репрезентација, Лука Јовиќ е позитивен на коронавирус, денеска објави неговиот клуб Реал Мадрид. Јовиќ го доби позитивниот резултат после враќањето од репрезентативната пауза, а ова е нов проблем за тренерот на „кралевите“, Зинедин Зидан.

Во наредните неколку важни натпревари од „Ла Лига“ и Лигата на шампионите, францускиот стратег не може да смета и на искусниот дефанзивец, Серхио Рамос.

– Реал Мадрид ја известува јавноста дека нашиот фудбалер Лука Јовиќ доби позитивен резултат на тестот на ковид-19 направен во петокот наутро – стои во соопштението на мадридскиот клуб.

Србинот и натаму се мачи да дојде до правата форма која ја имаше во Ајнтрафт Франкфурт од каде се пресели на „Сантјаго Бернабеу“ за 60 милиони евра минатата година. Од доаѓањето постигна само два гола, а во сезоната 2020/21 и натаму нема реализирано погодок.

Прочитајте и...  Јужна Кореја: Вакцинацијата не е поврзана со неколкуте смртни случаи

Со српската селекција успеа изминатиот период да постигне три гола, еден против Шкотска во баражот од квалификациите за Европското првенство, и уште два во убедливата победа над Русија во УЕФА Лигата на нации.

Поврзани вести

Тошевски два месеци во аут, го пропушта турнирот на младата репрезентација во Анталија

Слободен печат

Спасителот на Барселона подготвува удар на Реал и Перез, им краде две засилувања

Слободен печат

Европските медиуми го одбележаа историскиот успех на Ѓоковиќ, признание дојде и од Швајцарците

Слободен печат

Познати датумите кога ќе играат Вардар и Веспрем во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат

Ѓоковиќ се огласи по историскиот успех: Денеска е голем ден

Слободен печат

Предлог на Јувентус за револуција во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар