2 C
Скопје

Нови одрони заглавија возило на регионалниот пат М.Каменица – Кочани

 Продолжува паѓањето на одрони кај месноста Драките, на потегот од село Истибања до брана Калиманци на регионалниот пат Македонска Каменица – Кочани.

Новите одрони заглавија возило кое поминувало по заобиколната лента која во должина од 300 метри беше изградена од ЈП ,, Македонија пат” за да продолжи сообраќајот на овој патен правец.

Во моментот на местото на настанот полиција врши увид на несреќата и оттаму најавија повеќе детали во текот на денот.

Новите одрони според информации на очевидци го отежнува сообраќајот на овој регионален пат, но засега истиот се одвива по земјениот дел кој е оспособен за движење на возилата.

Од ЈП ,,Македонија пат” апелираат поради дождот да се вози внимателно на овој патен правец и да се внимава и на останати делници поради можни нови одрони.

Прочитајте и...  Валков: Минимум 2,5 милиона Бугари прележаа ковид-19

Поврзани вести

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

Слободен печат

Израел крои планови како да ги заштити од апсење офицерите од војната во 2014 година

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Остави Коментар