Нови обвинувања против Меган Маркл дека го малтретирала персоналот во палатата

Во британските медиуми повторно се појави приказна дека војвотката од Сасекс го малтретирала персоналот вработен во Кенсингтонската палата, а тоа го тврди и најстариот член на персоналот, кој поднесол тужба против неа, пред таа и принцот Хари да се повлечат од кралските должности. Додека јавноста со нетрпение го очекува ексклузивното интервју на Опра Винфри со … Продолжи со читање Нови обвинувања против Меган Маркл дека го малтретирала персоналот во палатата