НОВИ МЕРКИ: Нема „стискање“ во кино, ќе се седи преку едно седиште

Тимот на кината Синеплекс преку соопштение на Фејсбук ги информираше посетителите дека внимателно го следат развојот на настаните и насоките од Владата и Министерството за здравство за коронавирусот. Затоа, тие во координација со целиот ланец на кина во регионот ќе преземат низа мерки.

„Бројот на посетители во секоја кино сала ќе биде ограничен на 100 лица. Билетите за секое второ седиште ќе бидат во продажба со цел да се обезбеди соодветно растојание меѓу кино посетителите. Филмската програма ќе биде подготвена зсо поголеми временски слотови меѓу проекциите во различни кино сали за да се спречи голема фрекфенција на посетители во исто време во фоајето на киното“, стои во соопштението.

Од Синеплекс додаваат дека вработените работат само го се целосно здрави, хигиената е на повисоко нив, а посочуваат и дека ќе продолжат да ги следат информациите и насоките од одговорните институции.

‼️ Почитувани, пред посета на нашето кино ве молиме почитајте го официјалното известување во врска со препораките на…

Publiée par Cineplexx MK sur Mercredi 11 mars 2020

Прочитајте и...  Брисел ја забранува проституцијата поради коронавирусот

Прочитај повеќе

Замениче, ви се брза на кафе во Приштина?

Следете ја во живо доцна ноќва првата претседателска дебата меѓу Трамп и Бајден

Слободен печат

Песков: Русија е подготвена со ЕУ да го разјасни „случајот Навални”

Маријана Митровска

Макрон жестоко се бори парламентот да не заседава само во Брисел

Слободен печат

Хрватска регистрираше 135 новозаразени со ковид-19

Слободен печат

Бес во Индија по смртта на тинејџерка која беше групно силувана

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нови санкции од Канада и Британија против Лукашенко

Слободен печат

Мицкоски слави роденден, соработниците го изненадија со торта (ФОТО)

Маријана Митровска

Србија 65 новозаболени од Ковид-19, еден починат

Слободен печат

Среде криза заминува медицински персонал- Главната сестра на Инфективна и две други си дадоа откази

Маријана Митровска

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Слободен печат

Нови рестрикции во Германија, на приватни собири до 25 лица

Маријана Митровска