Нови две „бомби“ во кои Заев зборува за Шарената револуција и владиката Наум

Нови две аудио „бомба“ се објавена денеска на Јутјуб. Споделени на каналот „Зоки истина“, а во нив се слуша глас, за кој се тврди дека е на поранешниот премиер Зоран Заев, лидер на СДСМ, кој зборувајќи со непознат, вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја … на сите.

Во „бомбите“ се спомнува за  регистрација на Шарената револуција и бројка од 4,8 отсто…

За владиката Наум се слуша дека бил со сите бои измачкан, но и дека бил близок „со Хари, Мари“.

Линк до првата снимка.

Линк до втората снимка.

Прочитајте и...  „Нови мерки, старо другарство“ – гледај театар на отворено (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Во Дебар досега направени над 1.100 тестови, позитивни 153 лица

Слободен печат

Португалската полиција пребарува бунари: Се сомневаат дека педофилот Брукнер таму ја фрлил Медлин Мекен

Слободен печат

На грчка граница се продаваат лажирани потврди за туристи што сакаат да ја преминат границата

Слободен печат

Медицинска сестра која го победи коронавирусот даруваше крвна плазма

Слободен печат

Во Албанија заштитна маска задолжителна во затворени простории

МИА Агенција

„Ја кријат вистината како за Чернобил“: Американци тврдат дека научници од Вухан пребегале на Запад и ги откриваат мрачните тајни за коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ДИК: Од категоријата болни и немоќни лица гласале 7861 гласачи (ВИДЕО)

Слободен печат

Куомо: Уште четири сојузни држави на карантинската листа на Њујорк

Слободен печат

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат