Нови детали за убиството во Сараево: Застрелана пејачката Елма (ВИДЕО)

Познати нови детали за убиството кое се случи утринава во една сараевска населба.

Како што дознава „Аваз“, жртва е 25-годишна пејачка позната како Елма Милано. Изворот вели дека во кафеаната била организирана забава со жива музика, а девојката била убиена пред објектот со огнено оружје.

Според засега непотврдени информации, наводно убиецот е нејзиното момче.

Полицијата приведе поголем број лица со цел расветлување на случајот.

Прочитајте и...  Пожар на грчкиот остров Евија, на терен 82 пожарникари, авиони, хеликоптери

Прочитај повеќе

Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите

МИА Агенција

Грчките весници со анализи во пресрет на изборите кај нас

МИА Агенција

Стојаноска: Решение за Русино и безусловна забрана на увоз на опасен отпад

МИА Агенција

НСДП до граѓаните: Излезете на 15 јули и учествувајте во носењето на големата одлука да продолжиме напред

МИА Агенција

Лајачак: Дијалогот Белград-Приштина е вратен на вистинскиот пат

МИА Агенција

Заев во Конче: На 15 јули гласајте за повеќе пари за земјоделците, за поголема грижа за сите

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Папата Франциск повреден од одлуката на Турција Аја Софија да стане џамија

МИА Агенција

Јанушев: Доаѓаат најдобрите четири години во историјата на државата

МИА Агенција

Италијански инфектолог тврди дека епидемијата во Италија завршила

МИА Агенција

Ахмети: Првиот премиер Албанец во Македонија ќе се избере тука во Собранието

МИА Агенција

Воведени три нови типови инсулин кои не се од паралелен увоз

МИА Агенција

Ѓукановиќ: Односите со Белград не се добри

МИА Агенција