Нови детали од МИНАТОТО на принц Ендру: Бил со руската мисица во авионот на Епстајн

Иако британскиот принц Ендру на сите начини пробува да се одалечи од скандалот околу Џефри Епстајн, осудуваниот педофил кој неодамна изврши самоубиство во затвор, во јавноста не престануваат да се појавуваат нови детали околу блудничкиот живот на синот на кралицата Елизабета.

Веќе е познато дека принцот Ендру со години се дружел со Епстајн и дека бил во неговата вила во Менхетн и летал со авионот кој пренесувал девојки за оргии.

Многу познати личности и светски моќници ги користеле услугите на Епстајн и се возеле со тој авион во друштво на девојки, за кои постојат сомнежи дека биле малолетнички.

Сега медиумите пренесуваат детали дека принцот во 1999 година летал со авионот во друштвото на некогашниот мис на Русија, Ана Малова.

Прочитајте и...  Партиите ги подготвуваат изборните листи кои треба да бидат доставени до 12 март на полноќ

Принц Ендру, кој имал 38 години тогаш, патувал со мисицата (27) од приватниот остров на Епстајн од американското копно.

Тогаш на авионот имало 9 патници, вклучувајќи го и Епстајн и неговата десна рака Гилејн Максвер, за кој се верува дека бил главниот макро.

Се шушкало дека Малова, која станала познато лице на светскиот џет-сет, била и девојка на унгарско-американскиот милијардер Џорџ Сорос, меѓутоа, никој од нив двајца никогаш не прокоментирал за тие гласини.

Малова потоа во 2010 година е уапсена за фалсификување на лекарски рецепти и кражба на рецепти од лекарска ординација. Завршила позади решетки во 2011 година, бидејќи закаснила на суд.

Прочитај повеќе

Груби: Зошто се објавуваат „бомби“ само за Ахмети, а не и за Заев и Мицкоски?

Слободен печат

Поради Брегзит се повеќе странски компании отворат претставништва во Холандија

Слободен печат

Италијански авион ќе тргне по државјаните на ЕУ кои се во карантин на крузерот „Дајмонд Принцес”

Слободен печат

Боја и летоци врз солунската Митрополија, анархистичка група презеде одговорност (ВИДЕО)

Слободен печат

Хрватскиот јавен обвинител кој тврдеше дека е масон поднесе оставка

Слободен печат

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат

Остави Коментар

14 − 11 =

Прочитај повеќе

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат

Закрепнува лицето кое прво заболе од коронавирус во Египет

Слободен печат

Загинаа две жени откако нивното возило паднало од траект во близина на Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Стејт департментот го осуди протерувањето на тројца американски новинари од Кина

Слободен печат

Род Благоевиќ му се заблагодари на Трамп за помилувањето (ВИДЕО)

Слободен печат

По осум години прв комерцијален лет меѓу Дамаск и Алепо

Слободен печат