Нови „бомби” на Ел Чека: Ахмети и Груби коментираат за медиумите – Слободен печат
ВестиМакедонија

Нови „бомби” на Ел Чека: Ахмети и Груби коментираат за медиумите

Ахмети и Груби наводно се координираат за една вест емитувана на МТВ2, која не му се допаднала на Ахмети.

Ел Чека повторно „бомбардира“ на Фејсбук. Во последните разговори објавени пред неколку часа Ел Чека пишува дека наводно се слуша гласот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети и гласот на Артан Груби. Ахмети и Груби наводно се координираат за една вест емитувана на МТВ2, која не му се допаднала на Ахмети, јавува Лајм прес.

Ахмети кажува дека за ова прашање се слушнал и со заменик-директорот Албанец, на кого не му го памти името. Во меѓувреме, Груби вели дека и се јавил на главната уредничка на вестите за да и го објасни случајот и изразува сомнежи дека некој друг пред него ја информирал за емитуваната вест која не му се допаднала на Ахмети.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close