Нови 95 случаи на коронавирус во Црна Гора, две лица починаа

Во Црна Гора после анализата на 678 примероци, потврдени се уште 95 случаи на коронавирус, а починале две лица.

Со тоа вкупниот број на активни случаи на Ковид-19 во Црна Гора моментално изнесува 2.039 лица.

Пријавени се два смртни случаи на позитивни пациенти од Подгорица и Херцег Нови.

Вкупниот број на потврдени смртни случаи од почетокот на јуни изнесува 36. Од инфекцијата закрепнале 71 пациент, така што вкупниот број на излечени од 14 јуни изнесува 494.

Прочитајте и...  Црна Гора има најголем број на заболени од Ковид-19 во регионот

Прочитај повеќе

Европска агенција за основни права: Ромите живеат 10 години помалку од другите Европејци

Слободен печат

Почина Жилиет Греко, икона на француската шансона

Слободен печат

Протест во Грција: Блокираа автопат во знак на револт за сместување на мигранти во локален хотел

Слободен печат

ММФ укажува: Години ќе бидат потребни за економска санација на последиците од ковид-19

Слободен печат

Џон Јовановиќ: Почнува нова ера во односите меѓу Србија и САД

Слободен печат

Курц: Откажан годишниот бал во виенската опера поради ковид-19

Сашко Димовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фаучи: Светот ќе се врати во нормала до крајот на 2021 година

Слободен печат

Мицкоски: Бараме независен јавен обвинител и одговорност за незаконски прислушуваните разговори

Слободен печат

Бектеши ги охрабрува приватните компании: Следете ја етничката застапеност како во јавниот сектор

Слободен печат

Несреќа во Нигерија: Експлодира камион-цистерна, меѓу 23. загинати има и деца

Слободен печат

Белоруската полиција со водени топови растерува илјадници демонстранти во Минск (видео)

Слободен печат

Старт на судски процес на обвинителка контра опозиција: Рускоска претрпела душевна болка од изборните спотови на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат