Нови 30 дена притвор и за Милевски

Нови 30 дена му одреди Кривичниот суд и на Зоран Милески осомничен во случајот „Рекет”. Освен на Милески судот денеска му одреди притвор и на Бојан Јовановски.

– Кривичниот совет на Одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје, денеска ( 13.09.2019 ) постапувајќи по предлог на надлежниот Јавен обвинител за продолжување на мерката притвор против Б.Ј. и З.М.  донесе решенија со кои предлогот
на обвинителството се уважува и мерката притвор се продолжува за нови 30 дена поради постоење на  причините од член 165 ст.1 т.1,2 и 3 од ЗКП – информираат од Судот.

На Јовановски и Милевски првпат им беше одреден притвор на 15 јули годинава. Како третоосомничена за „Рекет”, во притвор е и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Прочитајте и...  Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Прочитај повеќе

Изгоре куќа на четиричлено семејство од кривопаланечкото село Луке 

Драма на автопатот Демир Капија – Неготино

Кај Демир Капија откриени 113 мигранти

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен печат

Скопјанка го пријавила таткото во полиција за семејно насилство

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изграден нов воспитно поправен дом во Тетово (ФОТО)

Слободен печат

За два месеци во гостиварско 160 лица го прекршиле полицискиот час

Слободен печат

Во стан во Центар пронајден починат маж

Слободен печат

Жена од Кичево во својот подрум пронашла минофрлачка мина

Слободен печат

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат