Нови 233 лица позитивни на коронавирусот во Србија, починаа нови шест лица

Во Србија, според најновите податоци соопштени на дешената конференција за новинари, од коронавирусот починале уште шест лица, со што вкупниот број порасна на 162.

Од последниот извештај до денес во 15 часот се тестирани примероци на 3.614 лица, од кои 233 биле позитивни на присуство на коронавирусот. Вкупниот број на тестирани лица порасна на 67.917.

На респиратори се 85 пациенти, а вкупниот број на хоспитализирани лица е 2.701.

Видео на денот