Нови 19 случаи, вкупно 57 лица се заразени со коронавирус во Франција

Деветнаесет нови случаи на заразени со коронавирус денеска беа потврдени во Франција, со што бројот на заразените достигна вкупно 57 лица од почетокот на здравствената криза, јави дописникот на МИА.

– Премината е нова етапа од епидемијата, изјави министерот за здравство Оливие Веран, при посетата на Крепи-ан-Вароа, каде почина првиот француски државјанин, инаку наставник во основано училиште, како последица на заразата.

Француската Влада вети целосна транспарентност за кризата со коронавирусот.

Прочитајте и...  Во Италија заразени 11.225 здравствени работници, починале 80 лекари

Прочитај повеќе

Се намалува бројот на смртни случаи од коронавирус во Франција

Слободен печат

Во Кина расте бројот на нови случаи со Ковид-19

Слободен печат

Опаѓа бројот на заразени од Ковид-19 во Германија

Слободен печат

Заболени тројца свештеници од Московската епархија

Слободен печат

Можно ново зајакување на мерките за превенција од ширење на Ковид-19

Слободен печат

Прв тигар во светот заразен со коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денес треба да пристигне нова група македонски државјани од Велика Британија

Слободен печат

Вчера потврдени 5 нови случаи на Ковид-19 во Косово, вкупно 145 заразени

Слободен печат

Сончево време со температура до 17 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Спасени 15 мигранти кои се обиделе да преминат од Франција во Велика Британија

Слободен печат

Епидемиологот Пашагиќ почина од последиците на коронавирусот

Слободен печат