9 C
Скопје

Нови 1.772 случаи на ковид-19 во Словенија, починаа 45 лица

Во Словенија во последните 24 часа се потврдени 1.772 нови случаи на ковид-19 од 6.604 тестирани, додека во тој период починаа 45 лица.

Вкупно досега се регистрирани 1.592 смртни случаи од последиците на коронавирусот во Словенија.

Бројот на хоспитализирани пациенти порасна за четири на 1.289, додека бројката на пациенти пуштени од болница изнесува 76.

Според податоците, во Словенија моментално се потврдени 81.338 случаи на ковид-19, од кои 20.277 се активни.

Прочитајте и...  ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е на дното по странски инвестиции

Поврзани вести

За згрижувачките семејства мајка, за биолошките маќеа!?

Времето денеска облачно и врнежливо

Слободен печат

Новата зграда на ЕЛЕМ ќе остари додека добие употребна дозвола

Весна Дамчевска

Ако нема „брат за брат“, барем да има „сирење за пари“

Соња Христовска Угриновска

Попишувачите гарантираат безбедност, а бојкотот казна

Весна Тодоровска

На денешен ден – 23 јануари

Слободен печат

Остави Коментар