Новата ѕвезда на Барса, Лука Циндриќ

Циндриќ со Барса потпиша договор на четири години, а пред да се пресели на „Блауграна“ настапуваше за полскиот Келце.

Уште во првиот момент кога дозна за понудата од каталонскиот гигант, не можеше да поверува и без многу размислување истата веднаш ја прифати.

– На сите им е јасно какви амбиции има Барселона. Да, во последните неколку години нема освоено титула во Лигата на шампионите, можеби баш поради тоа што недостасуваше играч од нашите простори. Сигурно ќе бидат големи очекувањата од мене, но подготвен сум за овој предизвик – рече Циндриќ.

Со Вардар успеа да ја освои титулата во Лигата на шампионите, а лани со Келце се најде на Ф4 турнирот во Келн, но остана без трофејот.

Прочитајте и...  Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Токму пред две години со „црвено-црните“ во полуфиналето со еден фантастичен удар во последните секунди ја елиминираше Барса.

Прочитај повеќе

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Пет замени и во италијанската Серија А

Слободен печат

Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонското младинско олимписко таеквондо во светскиот врв!

Слободен печат

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат