Новата Рејчел: Фризурата на Џенифер Анистон која би можела да ја надмине класиката од 90-те

Ако за некоја фризура може да се каже дека одбележила едно десетлетие и станала класика, тогаш тоа е фризурата на Рејчел Грин, ликот што го толкуваше Џенифер Анистон во „Пријатели“.

Џенифер Анистон како Рејчел Грин/Profimedia

Фотографијата од омилената „пријателка“ жените низ цел свет ја носеа кај своите фризери со надеж дека од салонот ќе излезат со уверлива копија на популарната фризура, а повеќе од 25 години подоцна дојде време за нова „Рејчел фризура“.

Крис Мекмилан, долгогодишниот пријател и стилист на Анистон, кој е заслужен и за оригиналната фризура, одлучил глумицата сега наместо совршено испеглана коса да носи природна, благо брановидна фризура со патец на сртедина.

Ваквата фризура повеќе ѝ се допаѓа и на Анистон, која своевремено изјавила дека ја мразела фризурата на Рејчел која било тешко да се одржува поради нејзината природно густа и виткана коса.

Прочитајте и...  Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа - Направете го сами!

Па, така сега ова би можело да стане новата омилена фризура на жените низ светот.

Profimedia

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат