Новак од тенис премина на атлетика: Српскиот тенисер ги прерипа сите препреки пред него (ВИДЕО) - Слободен печат

Новак од тенис премина на атлетика: Српскиот тенисер ги прерипа сите препреки пред него (ВИДЕО)

Најдобриот српски спортист Новак Ѓоковиќ се подготвува за новата сезона, а моментално е во Монако каде тренира на стадионот Св. Луис Втори.

Легендарниот стадион во Монако е еден од најдобрите во светот, а покрај штоа на него се играат фудбалски натпревари, формата ја бруси и Новак.

Српскиот тенисер на својот профил на Инстаграм објави видео и фотографија од неговиот тренинг, а она што е интересно е тоа шт Ноле успеа во серија да прескокне неколку пречки.

– Вечерни вежби на стадионот Св. Луис Втори – напишал тенисерот.

Прочитај повеќе

Федерер и Надал на удар на новинарите: Ако сакаш интервју мора да прашаш за спонзорите

Слободен печат

Тренерката на Димитров хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Шпанија и Хрватска сигурни, во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за првото место

Слободен печат

Елмас добива нов соиграч: Капитенот на Косово потпиша за Наполи

Слободен печат

Тежок удар за Норвешка: Остана без клучен ракометар

Слободен печат

Ливерпул ќе го засилува нападот со најдобриот стрелец во Бундес лигата?

Слободен печат

Остави Коментар

2 + 10 =

Прочитај повеќе

Вардарци поразени на првата контрола во Анталија

Слободен печат

Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

Слободен печат

„Енфилд“ е неосвоива тврдина, Ливерпул повеќе од 1.000 денови е без пораз на домашен терен

Слободен печат

Ѓоковиќ загуби сет на отворањето

Слободен печат

Осомничениот за пукањето во Ковачевиќ: Ова е сценарио за Нетфликс

Слободен печат

Судијата полуде откако тенисер побара собирачка на топчиња да му излупи банана (ВИДЕО)

Слободен печат