Новак е главна фаца во Токио, сите спортисти сакаат да се сликаат со Ѓоковиќ

EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе се обиде во Токио да дојде до првиот златен медал на Олимписките игри и во исто време да го продолжи походот кон „златниот слем“.

Ѓоковиќ веќе се наоѓа во олимпиското село заедно со останатите спортисти, и тоа за многумина од нив претставува можност да се фотографираат со најголемата ѕвезда на Игрите во Токио.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabriela Guimaraes (@gabiguimaraes10)


– Луѓе, буквално е полудам. Животот ми се ресетираше, и понатаму не можам да поверувам. Освен тоа што ми е идол, тој е многу пријатна личност. Те обожувам Новак“,напиша бразилската одбојкарка Габриела Гимараеш под фотографијата со Ѓоковиќ.

Сликата на денот“, објави индискиот натпреварувач во бадминтон Саи Пранит.

Задоволна по заедничкото фотографирање беше и руската ракометака Ана Сен.
„Како е кул. Не поздрави на нашиот јазик и ни посака многу среќа“


Вчера Новак се фотографираше и со тренерот на Дејан Георгиевски, Дарко Костовски. Фотографијата ја објави Костовски на својот профил на Фејсбук протиа пораувајќи дека и двајцата си посакале златни медали.

Георгиевски оди по медал во Токио

 

Видео на денот