Нова трансфер „војна“ меѓу Реал и Барселона?

Интернационалецот од Габон има договор со „топчиите“ до 2021 година, а веќе неколку пати одби да стави нов отпис со лондонскиот клуб од „Емирати“.

Шпанскиот „Ел Десмарке“ тврди дека една од заинтересираните екипи за напаѓачот на премиерлигашот е Реал Мадрид кои се подготвени да одвојат 70 милиони евра за трансфер.

Воедно во текот на ТВ емисијата „Ел Чирингито“ можеа да се слушнат и зборовите дека Барселона покажува интерес да го доведе поранешниот играч на Борусија Дортмунд.

Во Барса го гледаат Габонецот како замена за уругварскиот интернационалец Луис Суарез кој во јануари ќе го прослави 33. роденден.

Прочитајте и...  Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Обамејанг дојде во Арсенал во јануари 2018 година од Дортмунд за скоро 65 милиони евра. Оттогаш во дресот на „топчиите“ во сите натпреварувања има 78 мечеви и 50 реализирани голови.

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат