Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Хокеарот на рускиот тим Јужен Урал, Паул Крути почина на 23-годишна возраст, објави на својата официјална страница првата хокеарска лига.
На играчот му се слошило за време на тренингот и покрај обидите, лекарите не успеале да го спасат животот на младиот хокеар.

„Утринава кога пристигна на тренинг Паул Крути изјавил дека се чувствува многу лошо. Клупскиот лекар му укажал помош по што со возило на итна помош бил префрлен на одделение за интензивна нега во локалната болница каде што Паул Крути починал. Прелиминарната дијагнозна е емболија“, објави руската Прва хокеарска лига.

Прочитајте и...  Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Прочитај повеќе

Фулам е последниот учесник во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Феран Торес за 23 милиони евра во Манчестер сити

Слободен печат

Надал нема да ја брани титулата на „УС Опен“

Слободен печат

Руски напаѓач три години во дресот на Шкупи (ФОТО)

Слободен печат

Бразилецот Барбоса е нов играч на Македонија ЃП

Слободен печат

Дефинитивно откажан Мастерс турнирот во Мадрид!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЦ „Јане Сандански“ во изборот за најдобар ракометен храм во Европа!

Слободен печат

Доколку властите одобрат, навивачите од септември повторно на стадионите?

Слободен печат

И атрактивната Луси го чека Санчо на „Олд Трафорд“! (ФОТО)

Слободен печат

Најдобриот играч во Серија А доаѓа од Јуве, но не е Роналдо!

Слободен печат

Познати двете групи на традиционалниот струшки турнир

Слободен печат

Првата жена која ќе игра за машки фудбалски клуб

Слободен печат