Нова опрема за градинката „Расадник” и градинката во „Пржино”

Покрај ова, во објектот „Расадник” целосно обновени се седум тоалети, информираат од општина Кисела Вода.

За потребите на детската граника „Расадник” набавени се 300 нови душеци за рекс креветчињата, нова постелнина, нови градеробери, плакари за складирање на детските креветчиња, теписони за игра, повеќе пластични анатомски столчиња, нови 124 детски дрвени столчиња и 23 масички. 

Покрај ова, во објектот „Расадник” целосно обновени се седум тоалети, информираат од општина Кисела Вода.

Оттаму додаваат дека за градинката во населбата Пржино набавени се 200 душеци за детските рекс креветчиња, нова постелнина, детски столчиња и масички, теписони за игра, гардеробери за сите простории, потемнувачки зебра завеси, клупи за соблекување/облекување чевли и анатомски пластични столчиња.

-Објектите на „8 Март”, „Пепрутка 1 и 2″ опремени се со нови душеци за бебешки креветчиња,  анатомски пластични столчиња и повеќе теписони за игра и забава на децата. Нови теписони набавени се за објектите „Стапалче”, „Ѕуница” и „Зелениково”, се вели во соопштението од Општина Кисела Вода. 

Од Општината најавуваат дека ќе продолжат со активности за обнова на градинките.

Прочитајте и...  Состојба со Ковид-19 во светот до 13 часот

Прочитај повеќе

МЗ: Од петте потврдени случаи со коронавирус во Штип, двајца се од Радовиш

Слободен печат

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на граѓаните во Дебар

Слободен печат

ДСЗИ спроведува вонреден инспекциски надзор за утврдување на причината за смртта на велешкиот пациент

Слободен печат

Бидете внимателни, сите средства за дезинфекција не се безопасни

Миа Агенција

Заврши државниот карантин за првите 160 македонски граѓани

Слободен печат

Нема единство меѓу власта и опозицијата за преговорите со ЕУ

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во овој град во Шпанија нема ниту еден заболен од коронавирус

Слободен печат

Аџибадем Систина: Холандската влада ги одобри брзите тестови, ќе поднесеме кривична пријава за загрозување на јавното здравје

Слободен печат

Во Русија 235 деца заразени со Ковид-19, ниту едно не е во сериозна состојба

Слободен печат

Повеќе од 300 луѓе починаа од Ковид-19 во Африка

Слободен печат

Објавени дежурните аптеки во Куманово, дистриубирани пакети за ранливите категории

Слободен печат

Повеќе од 10.000 заразени од коронавирус во Португалија

Слободен печат