Нова „бомба“ на Фејсбук: Шекеринска бара ДИК принципелно да гласа за Центар?

На социјалните мрежи се појави нова т.н „бомба“ од Ел Чека. Станува збор за нелегално прислушкуван разговор во кој, според објавувачот, може да се слушне гласот на сегашната министерка за одбрана и вицепремиерка Радмила Шекеринска, и Фатмир Бесими, поранешен вицепремиер за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ.

Се верува дека станува збор за разговор од 2013 година за време на локалните избори, а женскиот глас на снимката кој се претпоставува дека е Шекеринска, бара од соговорникот нивниот човек во Државната изборна комисија „принципелно да гласа по однос на изборната победа на опозицијата во Центар и Куманово“. Се додава дека доколку има прогласување секаде каде што победува тогашната опозиција, тоа го загрозува извештајот за Македонија.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Мајка и нејзините три деца извадени живи после 24 часа минати под урнатините во Измир

На локалните избори во 2013 година имаше прегласување во Центар и во вториот круг победи Андреј Жерновски.

Се очекува официјална реакција на министерката за одбрана по објавениот аудио-разговор.

Поврзани вести

Катанци се редат: Уште една земја воведува карантин

Слободен печат

Владејачката партија Грузиски сон води на денешните изборите

Слободен печат

Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Слободен печат

ВИДЕО: Фатен еден осомничен за нападот во Лион, каде беше ранет грчки свештеник

Слободен печат

Милер: Доколу победи Трамп ќе се заострат правилата за влез на имигранти во САД

Слободен печат

Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулатни возила, бесни од опозицијата

Слободен печат

Остави Коментар