Нов земјотрес од 5,6 по Рихтеровата скала ја погоди централна Турција

Нов земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска централна Турција, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Земјотресот бил на длабочина од 2 километра. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Според најновите информации, над4.300 луѓе загинале во вчерашниот разорен земјотрес во Турција и во Сирија. Бројот на загинати во Турција од силен … Продолжи со читање Нов земјотрес од 5,6 по Рихтеровата скала ја погоди централна Турција