Нов земјотрес на грчкиот остров Крит

Земјотрес /Фото: МИА

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала рано утринава го погоди грчкиот остров Крит, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот бил на 163 километри од Ираклион, на длабочина од 68 километри.

Засега нема информации за повредени.

 

Видео на денот