10.8 C
Скопје

Нов земјотрес го потресе мавровскиот регион

Вечерва повторно беше почуствуван земјотрес во мавровскиот регион.

Според Европскиот сеизмолошки центар, потресот бил со магнитуда од 3 степени на длабочина од 2 километри.

Утринава беше почуствуван земјотрес со јачина од 2.9 во регионот, а тие се само дел од низата земјотреси кои се почуствувани во овој регион, од кои најсилниот беше со јачина од 4,9 степени по Рихтеровата скала.

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар