Нов убедлив пораз на Металург

Екипата на Металург доживеа нов висок пораз на турнирот “Куп на Гувернерот“ во Чехов, Русија. Овој пат поуспешен од „металурзите “ беше силниот тим на Мешков Брест кој славеше со 38:26.

Едиснтвеното водство на Металург беше на самиот старт (1:0), додека во останатиот дел од средбата контролата врз резултатот ја имаше тимот од Белорусија.

Најпрецизен во тимот на Металург беше Додиќ со пест постигнати голови, Поповиќ даде пет, а Кбилашвили четири пати ја тресеше мрежата на противничките голмани.

Металург утре го игра последниот натпревар на турнирот во Русија против екипата на Стеауа (13 ч.).

Прочитајте и...  Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Знаете ли во кој месец Меси никогаш не постигнал гол?

Слободен печат

Бах: Не сакаме Олимписки игри без навивачи

Слободен печат

Димитријевиќ со најубавата тројка за Хувентуд во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јагуриновски и Јотиќ од следната сезона во Вардар 1961

Слободен печат

Јокиќ го победи коронавирусот и почна со тренинзи во Орландо (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ најде начин да го убеди Мбапе да остане, цехот ќе го плати Нејмар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола и Сити и ја крадат најголемата желба на Барселона

Слободен печат

Нова лудорија на Марадона, со ѕвер од 200.000 евра влезе на фудбалски терен (ВИДЕО)

Слободен печат

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат

Серхио Рамос ги збудале жените, има подобро тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

ПАДНА ДОГОВОР: Челси уште сега е победник на преодниот рок, Хаверц доаѓа на „Стемфорд бриџ“

Слободен печат

Откако ја победи УЕФА, Гвардиола влезе во војна на зборови и о првиот човек на Ла Лига

Слободен печат