Нов тежок удар за Зидан, повреден и Јовиќ (ВИДЕО)

Тренерот на Реал, Зинедин Зидан во големи проблеми уште во летниот период, вистинска „болница“ што секако можеби не е добар знак во пресрет на новата сезона.

Фудбалерите на Реал Мадрид синоќа го претрпеа еден од најтешките порази во историјата и тоа против градскиот ривал Атлетико кој славеше со дури 7:3.

Беше стартер против „јорганџиите“, но го напушти теренот само после половина час игра. Тој се судри со голманот на Атлетико, Јан Облак, и поради повреда на левиот глужд мораше да излезе и биде заменет од Карим Бензема.

Првите прогнози на шпанските медиуми не се баш најдобри, а „Марка“ пренесува дека станува збор за сериозна повреда. Се предвидува дека два месеци ќе биде надвор од терените.

Прочитајте и...  Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Тоа е сигурно удар за младиот српски играч за кој се вложени огромни пари, како и нов голем проблем за Зидан кој останува без уште еден играч откако во минатиот дуел Марко Асенсио ги скина лигаментите на коленото и потенцијално би ја пропуштил целата сезона.

Претходно Брахим Диаз се здоби со повреда на коленото (аут еден месец), а во четвртокот од клубот соопштија дека новото летно засилување Ферланд Менди три-четири недели поради мускулна повреда на десната нога мора да паузира.

Прочитај повеќе

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат