12 C
Скопје

Нов силен земјотрес почувствуван синоќа кај Петриња

Нов земјотрес со јачина од 3,3 степени беше забележан синоќа кај Петриња, соопшти денеска Сеизмолошката служба на Хрватска.

Земјотресот се случил во 1.37 часот, а епицентарот му бил шест километри југозападно од Петриња.

После тој, следеле уште два послаби земјотреси со јачина од 1,9 и 2,8 степени.

Извор: Блиц.рс

Прочитајте и...  Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар