НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ја потресе Албанија, овој пат со епицентар до Валона

Нов силен земјотрес бил почувствуван во Албанија со јачина 4.5 степени според Рихтер.

Земјотресот е регистриран вечерва пет минути после 22 часот. Епицентарот на овој земјотрес е 20 километри од Тирана и 7 километри северо-западно од албанскиот крајбрежен град Валона.

Земјотресот бил на 10 километри длабочина. Најсилниот земјотрес беше почуствуван вчера со 5.8 степени според Рихтер, со епицентар блиску до Драч. Од вечерашниот земјотрес нема информации за повредени лица или материјални штети, пренесува Тв Клан.

Прочитајте и...  Ахмедовски: МВР да преземе мерки против ширењето говор на омраза

Прочитај повеќе

Во Чаир и Бутел најмногу новозаразени од коронавирус

МИА Агенција

Шекеринска: Избори на 5 јули

МИА Агенција

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

МИА Агенција

Двајца починати и 62 новозаразени од ковид-19

МИА Агенција

Мухамед Зекири позитивен на Ковид-19

Слободен печат

Ангеловска: Ќе има измени во протоколите за кафулињата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бектеши: ДУИ останува на ставот дека е потребен консензус за датумот за избори

МИА Агенција

Македонец од Белгија сведочи: Пред да се заразам мислев дека ковид-19 е само обичен грип

МИА Агенција

Идната недела треба да почне издавањето на картичките „Купувам домашно”

МИА Агенција

Папата ги повика светските лидери да даваат пари за истражување, а не за оружје

МИА Агенција

Ангеловска: Остварувањето на буџетските приходи е 12,7 милијарди денари

МИА Агенција

Спасовски: Изборите треба да се одржат на 5 јули

МИА Агенција