Нов репрезентативец во Еурофарм Работник

Екипата на Еурофарм Работник продолжува со засилувањата за следната сезона, нов играч на битолскиот тим е Мартин Велковски.
Вицешампионот на Македонија потпиша четиригодишен договор со десниот бек на репрезентацијата.

Велковски минатата година беше капитен на Металург, но поради финасиските проблеми на тимот од Автокоманда одлучи да кариерата да ја продолжи во амбициозниот битолски тим кој во следната сезона ќе биде дел од СЕХА лигата, а аплицираше и за вајлд карта за Лигата на шампионите. Доколку не биде дел од елитното натпреварување, Еурофарм со сигурност ќе настапи во ЕХФ Купот.

Велковски е четвртото засилување за Еурофарм Работник, претходно тимот се засили и со Никола Митревски, Бојан Маџовски и словенечкиот интернационалец Ратајац.

 

Прочитајте и...  НБА: Лилард броеше до 51 против Филаделфија! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Стадионот во Прилеп може да организира и вечерни натпревари!

Слободен печат

Кореа и Врсаљко се заразените играчи во Атлетико Мадрид

Слободен печат

Наков и Николовски, старо-нов репрезентативен потенцијал во Џио Струмица

Слободен печат

Унгарците открија, Николов се сели во Серија А!? (ФОТО)

Слободен печат

ЛЕ: Ерменци за Ренова, Шкендија и Шкупи со ривали од Азербејџан!

Слободен печат

Во РФМ извлечени групите за новата сезона во Првата машка лига

Слободен печат