Нов рекорд на шверц на мигранти

Синоќа на автопатот Неготино – Градско (кај археолошкиот локалитет Стоби) во возило „волво“ со скопски таблички се откриени дури 11 мигранти. Возачот С.А. (22) од село Петралица, се обидел да избега, но бил уапсен. Според МВР, во возилото имало по еден мигрант од Ирак и Пакистан, шест лица од Авганистан и тројца биле од Сирија.

Прочитајте и...  Искршена таблата на Државниот архив во Струмица

Прочитај повеќе

СЗО: Светот треба да се подготви за пандемија на коронавирусот

Слободен печат

Мета: Поднесов пријави против членови на „структурирана ќелија и опасна банда“

МИА Агенција

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

МИА Агенција

Напад на талибанците во Авганистан, најмалку шест загинати

МИА Агенција

Здравствените власти во Хрватска тестираат шест примероци за коронавирус

МИА Агенција

Во воздушен напад врз пункт за набљудување во Идлиб загинаа 13 турски војници

МИА Агенција

Остави Коментар

два × три =

Прочитај повеќе

Глобалното ширење на коронавирусот ги стресе светските пазари на капитал

МИА Агенција

Европа трепери од коронавирусот во Италија, Македонија ги засилува граничните контроли

Слободен печат

Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс” ќе продолжи со редовни летови и кон Италија

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

Анадолија: Најмалку 100 транспортни воени авиони на Хафтар му испорачаа речиси 6.200 тони оружје

МИА Агенција

Бектеши: Стратегијата за енергетика до 2040 година целосно ќе го модернизира и трансфомира енергетскиот сектор

МИА Агенција