5 C
Скопје

Нов проблем за Попович, се повреди Тејтум

Џејсон Тејтум кој имаше една од клучните ролји во победата на САД над Турција во продолжението од пет минути се пожали на повреда. На Тејтум му настрада скочниот зглоб поради што е можно да не игра во наредниот натпревар.
До повредата, Џејсон Тејтум имаше учинок од 11 поени, 11 скокови и 3 асистенции.

Прочитајте и...  Дијаспората на БиХ во САД не го сака Германецот Кристијан Шмид за нов Висок претставник во нивната земја

Поврзани вести

Леброн му одговори на Златан: И тој се соочуваше со расизам

Слободен печат

Хари Кејн дефинитивно на лето си оди од Тотенхем

Слободен печат

ВИДЕО: Лејкерси ја прекинаа серијата порази

Слободен печат

Роналдо му помага на Јувентус: Сам бараше да му се намали платата

Слободен печат

Евролига: Асвел по втор пат сезонава и го зеде скалпот на Барселона

Слободен печат

Дурент не игра на ол стар, го менува Домантас Сабонис

Слободен печат

Остави Коментар