Нов пораз на Вардар во Анталија, овој пат од Бачка Топола

„Црвено-црните“ го доживеаја третиот пораз во третиот натпревар за време на подготовките во Анталија.

Овој пат подобар од есенскиот шампион на Македонија беше српскиот тим на Бачка Топола која славеше со 1:2.

Во првото полувреме, Зец му донесе предност на српскиот тим, а на 0:2 зголеми Арсенијевиќ. Вардар во финишот преку Колевски го ублажи поразот.

Следниот предизвик за Вардар е дуелот со српскиот шампион Црвена звезда, а натпреварот ќе се одигра на 29. јануари.
Претходно вардарци загубија од Хајдук Сплит со 1:3, и од Динамо Киев (0:4).

Прочитајте и...  Бабиќ: Имавме шанса за реми, но домашниот голман се испречи пред тоа

Поврзани вести

Први победи за ПСЖ и Челси во ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со победата над Чориќ дојде до израмнување на рекордот на Сампрас

Слободен печат

Венгер: Со Суперлигата сакаат да ја уништат Премиер лигата

Слободен печат

Димитријевиќ и Хувентуд не знаат за пораз во Еврокупот, последна жртва е Уникс

Слободен печат

НБА тимот Јута џез продаден за 1.6 милијарди долари

Слободен печат

Само две работи можат да го запрат Ѓоковиќ да не биде историски број 1

Слободен печат

Остави Коментар