Нов парк за миленичиња во Аеродром – Слободен печат
ВестиСкопје

Нов парк за миленичиња во Аеродром

Општина Аеродром деновиве ја почна изградбата на паркот за миленичиња во Реонски центар.

Паркот се простира на површина од 600 квадратни метри, ограден со заштитна ограда и опремен со различни реквизити што овозможуваат активно и безбедно дружење на домашните миленици.

Исти вакви паркови ќе бидат изградени и во непосредна близина на детската градинка „Бамби“ и ООУ „Љубен Лапе“, како и во паркот зад бензинската пумпа „Лукоил“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close