15 C
Скопје

Нов опасен предизвик на ТикТок го одзема животот на дванаесетгодишно момче од САД

Дванаесетгодишно момче од американската држава Колорадо почина во вторникот откако учествувал во ТикТок предизвик во кој се барало од луѓето да се гушат се додека не паднат во несвест, потврди негова роднина, а пренесуваат тамошните медиуми.

Џошуа Хејлијесус, кој бил пронајден од братот близнак на 22 март на подот од тоалетот во семејната куќа, починал откако 19 дена бил приклучен на апарати.

„Џошуа замина да биде со Господ. Благодарност до сите кои се молеа со нас и го делеа нашиот товар во ова тешко време. Вашите молитви и љубов не утешија и сме благодарни на вашата поддршка“, се наведува во пораката објавена на страницата за собирање на донации.

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар