Нов оддел за женски болести во болницата во Кавадарци (ВИДЕО)

Новиот оддел за женски болести во болницата во Кавадарци е модерен оддел по сите европски стандарди, информираше актуелниот министер за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил.

-Овој објект 30 години беше надвор од употреба. Сега, пациентите пријатно ќе се чувствуваат за време на престојот, како и лекарите и медицинските сестри за време на своите работни часови- рече Филипче.

Прочитајте и...  Денеска се празнуваат светите апостоли кои духовно војуваа и станаа победници

Поврзани вести

Црна Гора го продолжува полицискиот час: Наместо од 21 часот, тој ќе почнува два часа порано

Слободен печат

Саркози се појави на суд, рочиштето одложено за 26 ноември

И.И.

Врховниот суд на Велика Британија забрани враќање на британска државјанка која се приклучи на терористичката ИД

И.И.

Парли: Франција во 2021 година очекува одлука од Хрватска за воените авиони

И.И.

Работата од далечина не им предизвика проблеми на германските фирми

И.И.

САД формираат алијанса за борба против кинеската „економска принуда”

И.И.

Остави Коментар