Нов непримерен испад на англискиот репрезентативец (ВИДЕО)

Деле Али се најде во центарот на вниманието поради погрешни причини.

Англискиот репрезентативец Деле Али, кој игра и во Премиер лигата е повторно мета на медиумите откако снимил, за потоа да објави видео со расистичка, навредлива и бесчувствутелна содржина.

Али се снима на аеродром со капа и со заштитна маска, а на човекот кој седеше во непосредна близина до него му рече: „Корона, што? Ве молам, слушнете го ова. Вирусот мора да биде побрз од тоа за да ме стигне“, напиша Деле Али како порака во видеото.


Веднаш откако го објави видеото, фудбалерот се најде на удар на јавноста која е згрозена од неговиот бесчуствителен смисол за хумор, поради што јавно се извини за лошиот пример:

Прочитајте и...  ЛШ: Коронавирусот го одложи натпреварот Вардар-ПСЖ

– Искрено се извинувам. Никогаш немав намера да навредам некого – изјави Али.

Поврзани вести

Претседателот на ФИФА позитивен на коронавирус

Слободен печат

Објавена листата на најбрзи фудбалери, Мбапе нема конкуренција

Слободен печат

Мурињо во елемент: Во Тотенхем нема место за примадони

Слободен печат

Барселона поради Бартомеу не го донесе Халанд пред три години, го избркал директорот кој договарал трансфер

Слободен печат

За да не загуби 500 милиони долари, сезоната во НБА ќе стартува пред Нова година

Слободен печат

Хабиб не може без борба: Повторно ќе бидам на врвот!

Слободен печат

Остави Коментар