Нов кандидат за клупата на Манчестер јунајтед (ФОТО)

Иако сме сеуште на почетокот од сезоната, лошите резултати на Манчестер јунајтед може да се причина за „итно“ заминување на досегашниот менаџер Оле Гунар Солскјер.

Веќе секојдневно се шпекулираат нови кандидати кои би го наследиле норвешкиот стратег. Денеска според се одвојува името на поранешниот светски шампион со Франција, Лорен Блан (53) кој претходно ја одбил понудата да седне на клупата на Лион.

Според францускиот „Л`Екип“, Блан кој воедно е и поранешен селектор на „триколорите“, би можел во блиска иднина да го преземе кормилото на „црвените ѓаволи“.

Прочитајте и...  Романски третолигаш доби нов стадион вреден 100 милиони евра (ФОТО)

Последниот тренерски ангажман го имаше уште пред три години во ПСЖ, а лани се поврзуваше со Рома.

Во периодот од 2001-2003 година настапуваше за Манчестер јунајтед каде што и ја заврши професионалната кариера како фудбалер.

Прочитај повеќе

Реал едвај го победи Ваљадолид, Винисиус Жуниор погоди за три бода (ВИДЕО)

Слободен печат

Митлијанд, Салцбург и Краснодар последни учесници во ЛШ

Слободен печат

Димитриевиќ и Хувентуд со пресврт го совладаа Партизан

Слободен печат

Аталанта го понижи Лацио сред Рим

Слободен печат

Германскиот суперкуп за Баерн Минхен (ВИДЕО)

Слободен печат

Погледнете како изгледа куќата на Мајорка каде Михаел Шумахер ќе го продолжи лекувањето, само три лица смеат да го посетат (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ништо од трансферот: Локомотив Москва се обиде да го измами Манџукиќ

Слободен печат

„Петарда“ на Интер на гостувањето кај Беневенто (ВИДЕО)

Слободен печат

Милан го продаде Пакета и загуби 17 милиони евра

Слободен печат

Имер опиша како е да се игра против Ѓоковиќ: Се чувствував како да ме дави змија

Слободен печат

Нејмар во проблеми: На Шпанија и должи 34 милиони евра за неплатен данок

Слободен печат

Умит Каран се врати на клупата на Шкупи: Имаме шампионски тим

Слободен печат