Нов гаф на Доналд Трамп (ВИДЕО) - Слободен печат

Нов гаф на Доналд Трамп (ВИДЕО)

Повторно американскиот претседател Доналд Трамп предизвика бурни реакции на социјалните мрежи.

Овој пат беше неговото прашање во разговор со добитничката на Нобеловата награда за мир Надја Мурад.

Додека таа зборуваше за своите мртви родители, Трамп ја праша: „Каде се тие сега“?.
Мурад одговори: „Ги убија. Тие се закопани во масовна гробница“.

Прочитајте и...  Грчки експерти: Ограничен е просторот за директно таргетирање на Договорот од Преспа

Прочитај повеќе

Коби пред смртта објави фотографија со семејството, и покажа кој му беше најголема поддршка

Слободен печат

Трамп реагираше за смрта на Коби: Ова е ужасна вест

Слободен печат

Последната порака на Коби Брајант

Слободен печат

На лизгалиште во Битола, со маски

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Македонците ја добија првата подршка од албанска партија за загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата

Слободен печат

Остави Коментар

3 × four =

Прочитај повеќе

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел,во функција на донаторската конференција за Албанија

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Лондон се подготвува в петок да одбележи напуштање на ЕУ

Директорот на СЗО на пат кон Кина поради ширењето на новиот коронавирус

Слободен печат

Откриени администраторот и телефонските броеви на членовите на „Јавна соба”

Слободен печат

НОВА НЕСРЕЌА ВО ИРАН-Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Слободен печат