Нов договор со Бостон – 115 милиони долари за четири години

Џејлен Браун, крилниот кошаркар на Бостон Селтикс, потпиша нов договор на четири години. Беше трет „пик“ на НБА „дафтот“ во 2016 година, а минатата сезона просечно ја заврши со 13 поени и четири скока и не ги исполни очекувањата на навивачите.

Но, така не размислуваа првите луѓе на клубот, со продолжувањето на соработката очекуваат од својот играч да има важна улога во иднина и со голем придонес во одбраната и нападот.

Бостон има желба да им се врати на шампионските титули (последната ја освоија во 2008 година) и веќе со години крои екипа за атак на прстенот, а ќе видиме дали ќе успеат во новата натпреварувачка сезона 2019/2020.

Исто така, кога сме веќе кај НБА пазарот, Индијана Пејсерс се договори со литванскиот крилен центар Донатас Сабонис, кој потпиша договор на четири години, само што тој беше вреден 77 милиони долари.

Прочитајте и...  Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Ветеранот Џо Џонсон немаше толку среќа, бидејќи Детроит Пистонс одлучија да го отпуштат и повторно биде слободен играч.

Прочитај повеќе

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат