Нов ден нова порака од Златан: Јас сум Бог на оваа игра

Златан Ибрахимовиќ на оригинален начин ја опиша својата игра во последното коло од Серија А.

Напаѓачот на Милан го предводеше својот тим во триумфот над Калјари постигнувајќи еден гол. Швеѓанецот беше еден од најдобрите фудбалери на теренот иако промаши пенал во 44. минута.

Сепак, 38-годишниот фудбалерот на оригинален начин ја опиша својата игра во последното коло од Серија А. Тој на социјалните мрежи постави слика покрај која напиша „Бог на оваа игра“.


 

Прочитајте и...  Трагедија во Кореја: Одбојкарка пронајдена мртва во својот стан

Прочитај повеќе

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат

Роналдо ги реши дилемите околу својата иднина: Одите по моето трето Скудето

Слободен печат

Убави зборови од Руни за „граѓаните“, критики за сер Алекс Фергусон

Слободен печат