Нотр Дам на градите, специјални дресови на ПСЖ

Фудбалерите на ПСЖ во недела ќе имаат специјално креирани дресови на дерби пресметката со Монако на која ќе се обидат да победат со што и математички би ја освоиле титулата.

Фудбалерите пред своите навивачи ќе истрчаат со специјални дресови, посветени на катедралата Нотр Дам која се запали пред три дена, на градите ќе биде вметната силуетата на Нотр Дам.

Со ова екипата на ПСЖ се вклучи во масовната иницијативаза обнова на катедралата, а исто така во своите продавници ќе продаваат маички со мотиви на Нотр Дам по цена од 10 евра, и собраните средства ќе бидат уплатени во фондот за обнова на катедралата.

Прочитајте и...  „Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Прочитај повеќе

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат