Носете заштитни маски, МВР казни 679 лица

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 679 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Прочитајте и...  Шуклева: „МЕПСО“ мора да сработи и затоа не може да побара намалување на цената на струјата, а не дека не сака

Поврзани вести

Д-р Пановски објасни зошто се неопходни ригорозни мерки

Слободен печат

Мицкоски: Европа да ја разубеди Бугарија да не ја блокира земјава на патот кон ЕУ

Слободен печат

Вархеји го честиташе формирањето на новата Влада на Србија

Илинка Иљоска

Во Велика Британија 24 701 новозаразени, 310 починати

Илинка Иљоска

Позитивна на корона и пратеничката Славјанка Петровска

Марина Дамческа

Полицаец од станица изведен со лисици, зел поткуп од 2000 евра

Слободен печат

Остави Коментар